Objavljen Javni poziv za novu potporu za povećanje proizvodnje mlijeka – poljoprivrednicima 195 milijuna kuna kroz tri godine
7. kolovoz 2018.
U svrhu obnove narušenog proizvodnog potencijala u sektoru govedarstva, Vlada Republike Hrvatske donijela je Program potpore proizvođačima, kojim u periodu od tri godine planira poljoprivrednicima dodijeliti 195 milijuna kuna bespovratnih sredstava za kupnju i uzgoj rasplodnih junica. Program se sastoji od dvije mjere: Mjera 1) Potpora za kupovinu steonih junica kombiniranih i/ili mliječnih pasmina goveda Korisnici sredstava potpore su poljoprivrednici upisani u Upisnik poljoprivrednika koji na svom poljoprivrednom gospodarstvu drže krave kombiniranih i/ili mliječnih pasmina goveda te ih koriste u proizvodnji mlijeka i koje su evidentirane u JRDŽ-u. Za provedbu ove mjere predviđen je iznos od 60.000.000,00 kuna, odnosno 20.000.000,00 kuna raspoloživih sredstava za svaku godinu provedbe Programa. Potpora će se dodjeljivati za sufinanciranje troška kupovine minimalno tri grla kategorije steonih junica. Iznos potpore ograničiti će se na maksimalnih 30.000,00 kuna po korisniku. Prijave za mjeru se podnose Hrvatskoj poljoprivrednoj agenciji, a Javni poziv nalazi se na sljedećoj poveznici: http://www.hpa.hr/wp-content/uploads/2018/08/Javni-poziv-za-provedbu-mjere-Potpora-za-kupovinu-steonih-junica-kombiniranih-i-mlijecnih-pasmina-goveda.pdf
Povezani članci
Objavljeni Natječaji za podnošenje zahtijeva za potporu za intervencije “58.1.K.01. – PROMOWINE – Promidžba“ i “58.1.H.01. INFOR – Informiranje“
Objavljeni Natječaji za podnošenje zahtijeva za potporu za intervencije “58.1.K.01. – PROMOWINE – Promidžba“ i “58.1.H.01. INFOR – Informiranje“

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je Natječaje za podnošenje zahtjeva za potporu iz sektora vina unutar Strateškog plana Zajedničke poljoprivredne politike Republike Hrvatske 2023. – 2027. za intervencije “58.1.k.01. – PROMOWINE – Promidžba“ i 58.1.h.01. INFOR – Informiranje.

Objavljen Natječaj za podnošenje zahtjeva za potporu za intervenciju “58.1.A.01. – RESTRVINEY“
Objavljen Natječaj za podnošenje zahtjeva za potporu za intervenciju “58.1.A.01. – RESTRVINEY“

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je Natječaj za podnošenje zahtjeva za potporu iz sektora vina unutar Strateškog plana Zajedničke poljoprivredne politike Republike Hrvatske 2023. – 2027. za intervenciju “ 58.1.a.01. – RESTRVINEY – Restrukturiranje i konverzija vinograda“.

Obavijest o webinaru i otvaranju prijava za bespovratna sredstva iz Fonda za MSP-ove 2025
Obavijest o webinaru i otvaranju prijava za bespovratna sredstva iz Fonda za MSP-ove 2025

Obavještavamo vas da su 3. veljače 2025. otvorene prijave za bespovratna sredstava namijenjena zaštiti intelektualnog vlasništva za mala i srednja poduzeća - u okviru Fonda za mala i srednja poduzeća (Fond za MSP, Fond).

Predstavljen novi financijski instrument “Krediti za modernizaciju proizvodnje“ namijenjen malim i srednjim poduzećima
Predstavljen novi financijski instrument “Krediti za modernizaciju proizvodnje“ namijenjen malim i srednjim poduzećima

Hrvatska banka za obnovu i razvitak (HBOR), u suradnji s Ministarstvom regionalnoga razvoja i fondova Europske unije i Ministarstvom gospodarstva, razvila je novi financijski instrument “Krediti za modernizaciju proizvodnje”, namijenjen malim i srednjim poduzećima koja djeluju u sektoru prerađivačke industrije.