ESIF Zajmovi - HAMAG-BICRO raspisao je Program Mikro i Malih zajmova
7. listopad 2016.

HAMAG – BICRO u suradnji s Ministarstvom poduzetništva i obrta raspisao je Program Mikro i Malih zajmova. Kroz nove financijske proizvode putem ESIF mikro i malih zajmova po kamatnim stopama koje variraju od 0,5 % do 1% za investiciju, odnosno od 1% do 3% za obrtna sredstva, koje će izravno provoditi HAMAG-BICRO, mikro i malim poduzetnicima na raspolaganju je 25.000.000,00 EUR.

Cilj programa je kreditiranje mikro i malih subjekata malog gospodarstva uz povoljnije uvjete financiranja u svrhu osnivanja obrta i trgovačkih društava, modernizacije i proširenja već postojećeg poslovanja, samozapošljavanja, zadržavanja postojećih i povećanja broja novih radnih mjesta.

Program je namijenjen:
  • mikro gospodarskim subjektima
  • malim gospodarskim subjektima
  • fizičkim osobama koji u trenutku podnošenja zahtjeva za kredit nemaju registrirani vlastiti subjekt. Ukoliko se zajam odobri potrebno je registrirati gospodarski subjekt jer se Ugovor o zajmu ugovara isključivo sa registriranim gospodarskim subjektom.
Zahtjevi za zajam se zaprimaju od 03. listopada 2016. godine. Rok važenja programa je do iskorištenja sredstava a najkasnije do 31. prosinca 2020. godine. Dodatne informacije o programima i uvjetima kreditiranja pogledajte na internet stranici: http://www.hamagbicro.hr/mikrokreditiranje/ esifzajmovi
Povezani članci
HAMAG-BICRO dijeli vaučere za odlazak na gospodarske susrete u 2025. godini
HAMAG-BICRO dijeli vaučere za odlazak na gospodarske susrete u 2025. godini

HAMAG-BICRO u sklopu programske komponente Eurostars koja se provodi u okviru Istraživačkog programa Hrvatska, koji se financira iz drugog Švicarskog doprinosa organizira javni poziv za odlazak na gospodarske susrete tijekom 2025. godini.

Javni poziv za dodjelu potpora za razvoj i unaprjeđenje ruralnog turizma na području Osječko-baranjske županije u 2025. godini
Javni poziv za dodjelu potpora za razvoj i unaprjeđenje ruralnog turizma na području Osječko-baranjske županije u 2025. godini

Osječko-baranjska županija objavila je na web stranici Javni poziv za dodjelu potpora za razvoj i unaprjeđenje ruralnog turizma na području Osječko-baranjske županije u 2025. Godini.

Javni poziv za dodjelu potpora za autohtonu eno i gastro ponudu na području Osječko-baranjske županije u 2025. godini
Javni poziv za dodjelu potpora za autohtonu eno i gastro ponudu na području Osječko-baranjske županije u 2025. godini

Osječko-baranjska županija objavila je Javni poziv za dodjelu potpora za autohtonu eno i gastro ponudu na području Osječko-baranjske županije u 2025. godini.

Otvoren 9. ciklus prijava za financijsku i mentorsku podršku za impact poduzetnike u Hrvatskoj – “Pokreni nešto svoje”
Otvoren 9. ciklus prijava za financijsku i mentorsku podršku za impact poduzetnike u Hrvatskoj – “Pokreni nešto svoje”

ACT Grupa i Philip Morris Zagreb pozivaju hrvatske impact poduzetnike da prijave projekte s pozitivnim društvenim utjecajem na natječaj za program „Pokreni nešto svoje“.